In the end there doesn't have to be someone who understands you. There just has to be someone who wants you.Mul on olnud elus kolm suurt pauku, mis on pannud minu maailmavaate ja arusaamad elust ning suhetest – täpsemalt paarisuhtest ja selle püsimise võimalikkusest – kõikuma. Esimene juhtus siis, kui Madise head sõbrad läksid lahku. Mul oli sellest nii kahju, aga eelkõige oli mul kahju naisest. Ma ei kujutanud ette, mis tunne võib olla 30+, üksi ja ilma lasteta ... ning saada siis teada, et su eks, kellega sa läksid lahku sellepärast, et tema polnud valmis isaks saama, leidis pärast 10-aastast lastevaba suhet uue kaaslase ja sai 9 kuud hiljem isaks. See tundus minu jaoks nii ebaõiglane, et ma ei suutnud seda sõbra uut naist pikka aega aktsepteerida ... mis sest, et mina ju seal suhtedraamas sees polnud ega tea, mis ja miks täpselt juhtus. Ning mul pole õigust selle kohta üldse midagi arvata. Aga ikkagi elasin ja tundsin kaasa inimesele, kes pühendas oma 20-ndad suhte üles ehitamisele ja kodu rajamisele, mille ühine eesmärk oli saada koos lapsevanemateks ... aga viis aastat hiljem on lapsevanem mees, kellel polegi bioloogilist kella, ja sina oled ikka üksi. Ning selle pagana kella pärast võidki jääda üksi, sest 35-selt alustad sa tõenäoliselt igat uut tutvust lausega Kas sulle lapsed meeldivad?. Ja olgem ausad – esimesel kohtingul kuti vaatamine pilguga Will you be my baby daddy? ehmatab ilmselt igaühe minema.😂

Kui ma oleksin täna 35-aastane lasteta ja püsisuhteta naine, siis ma ei usu, et ma oleksin õnnelik. Sest ma teadsin juba 25-selt, et mina tahan emaks saada – ning see tunne mu sees oli tugevam ja sügavam teadmine kui miski muu, mida ma olen elus tundnud. Ma lihtsalt teadsin, et olen valmis ... ja et meie suhe on selleks valmis. Aga me olime selle otsuse tegemise ajaks koos olnud kuus aastat. Ma tundsin Madist läbi ja lõhki, nii tema heade emotsioonide ja positiivsete külgede, aga ka kogu eksnaise ja lapse pagasi ning temperamendiga. 

Pärast 11 aasta pikkust suhet, millest 4 oleme olnud koos lapsevanemad ja 2 viimast on möödunud sõrmus sõrmes, olen ma täiesti kindel, et 40- või 50-aastaselt üksinda jäädes võib olla tohutult õnnelik. Selleks, et end hästi tunda, ei ole vaja püsisuhet – Jesper Parvel ja Will Smithil on õigus, inimene peaks olema täpselt samasuguse õnnelikkuse tasemega nii üksida kui suhtes olles. Aga kui sa oled alates 25-ndast eluaastast tahtnud emaks saada ning sa seda püsisuhte lõppemise ajaks ikka veel pole, siis ... ma ei kujuta ette seda südamevalu, kui sa seisad silmitsi teadmisega, et oma laps võibki jääda sinu jaoks kättesaamatuks unistuseks. Sest paarisuhted ongi haprad ja etteennustamatud – kuid laps jääb sulle eluks ajaks. Ja kui sa oled juba jõudnud tundeni, et sa seda tahad ... siis võib ikka haiget teha küll, kui see sult ära võetakse. 

Teine pauk tuli siis, kui Madise suguvõsas 20-aastane abielu lahutati. Ja kolmas alles hiljuti ... meie sõprusseltskonnas. Mõlemal juhul oli üllatus nii suur, et kui Madis mulle need sõnad ütles: Kuule, X kolib Y juurest välja ... kas ma võin täna sauna minna, et sõbrale seltsiks olla? Muidu teine nukrutseb seal üksida ...“, siis ma küsisin kolm korda: Oota mida? Tähendab, võid muidugi, aga ... MIDA?! 

(Et keegi ei arvaks, et meil on peres püksid minu jalas, 😂 siis ... Madis ei küsi minult tavaliselt luba kuhugi minekuks – me kumbki ei küsi. Me pigem teatame, et kuule ma vist lähen neljapäeval joogasse või teisipäeval ujuma või nüüd mul on kinoõhtut vaja – on okei, eks? Aga tookord oli meil reede õhtuks kokkulepe, et Madis annab mulle puhkust, sest olin nädal otsa köhiva kahesega kodus olnud ja öösiti töötanud ning neljapäeva õhtuks omadega nii vaimselt kui füüsiliselt täiesti läbi, et ma lihtsalt nutsin kurnatusest Madise õlal ja teatasin talle, et kui ta R–P lastega ise ei tegele, siis ma saan närvivapustuse. (Kui sul on olnud kodus kohutav kahene, siis sa tead. Etsuga ma nt ei teadnud. Ent selle vennaga on mul iga päev Anna kannatust tunne. 😂))

Mõlemal juhul oli tegu paariga, keda ma tõin ise sageli meile eeskujuks – vaata, kuidas nad restoranis käest kinni hoiavad, vaata, kuidas nad kahekesti vanalinnas jalutamas käivad, vaata, kui palju nad koos reisivad, vaata, kui armsalt nad oma terrassil suveõhtul veini joovad ... me võiks ka nii teha ja nii olla ja nii käia! Ma ei mäleta ühtki korda, mil ma oleks kumbagi paari näinud tülitsemas ... samas kui meie Madisega muud ei tee kui nääkleme ja tögame üksteist teiste ees. Pigem oleme meie see paar, kelle lahkuminek ei tuleks kellelegi üllatusena – ma väga harva istun Madisele saunas sülle või annan kuidagi füüsiliselt märku, et ma tegelikult ta keha igat sentimeetrit läbi ja lõhki tunnen. Pigem istun ma temast seal saunas nii kaugele kui võimalik ja kasutan seda aega teistega suhtlemiseks, mitte talle külje alla hõõrumiseks.😁

Mis võib teistele jätta mulje, et meil on kodus asjad halvasti. Teinekord muidugi on ka, sest me tülitseme üksjagu ning oleme mõlemad parajalt kõvad kivid, kes ei lase endale halvasti öelda. Ja kuigi Madis on mulle aegade algusest saati jahunud, et tema tahab rahulikku stabiilset elu, hakkab ta lõpuks aru saama, et mõõdukas koguses tülitsemine on pigem positiivne ega tähenda, et me peaksime eri teid minema, sest kodus pole 24/7 harmooniline õhkkond. Tujude kõikumine, tõusud ja mõõnad ning emotsioonide näitamine teeb sinust inimese, mitte ei tähenda, et nüüd on aeg kohvreid pakkida. Ja pärast neid kolme suurt pauku hakkan mina lõpuks aru saama, et ... ma võtan iga kell ühe korraliku päris tüli koos pisarate ja südamevaluga eluaegse harmoonia asemel, sest kui kõik saab südamelt öeldud ja õhk on puhas, on palju kergem hingata. 

Käisime Madisega eile Tõnis Niinemetsa pooleteisetunnisel naeruteraapial ja pärast väljas söömas. Parkisime auto Kärbes kitchen&bari ette, aga see oli täis, nii et jalutasime sealt 500 meetrit edasi ja astusime sisse Clos restosse – väiksesse hubasesse kodurestorani, kus toidud olid oivalised, kokteilid imeilusad ja teenindus nii meeldiv, et sinna me lähme ühel õhtul tagasi. 🤗 Jõudsime oma juttudega kuidagi sinnamaani, et kui kõik meie ümber lahku lähevad, siis kuidas on see võimalik, et meie ikka veel koos oleme ... ja kuidas teha nii, et me ei peaks 5 või 10 aasta pärast poisse jagama. 

Pärast teatud situatsioonide rääkimist Madisele jõudsin eneseanalüüsiga sinna, et meie tülid hoiavad meid tegelikult koos. Me oleme erinevad inimesed ning ongi normaalne, et me näeme maailma vahepeal erinevalt – veider oleks hoopis see, kui me kogu aeg kõiges ühel meelel oleksime.  Ja ongi normaalne, et me oma erinevad nägemused välja ütleme. Sest enamik inimestevahelisi tülisid saavad alguse sellest, et teist poolt mõistetakse valesti ja solvutakse ilmaasjata  ... ning ma olen täiesti veendunud, et just väljaütlemata mõtted ja õhku rippuma jäänud küsimused on need, mis tegelikult suhteid – nii paari-, pere- kui sõprussuhteid – hävitavad.

Aga ma sain selle over-a-coctail-analüüsi 😁 käigus aru ka sellest, et Madis on mu elus tegelikult ainus inimene, keda ma olen endale nii lähedale lasknud ... ja kellega see lähedus toimib tänu ei millelegi muule kui aususele. Ma olen elus kaks sõbrannat endale sama lähedale lasknud ... ning need mõlemad suhted lõppesid seetõttu, et mina olin oma tunnetes aus. Sest ma ütlesin välja, mis mind häirib, aga erinevalt Madisest ei hakanud nad vastu ega laskunud vaidlusse, vaid astusid eemale. Ja kuigi ma teadsin juba ette, et see on viga ning lõppeb sõpruse lõpuga, sest nemad mõlemad elavad elu, kus mina teadsin rohkem kui nende partnerid, mida nad oma suhtest tegelikult arvavad, siis ... ma ei kahetse kumbagi lõppu. Ma ei saa nimetada inimest sõbraks, kui ma ei saa temaga olla aus. See ei ole sõprus, vähemalt mitte minu jaoks. Kui sa inimesest hoolid, siis sa ei ütle temast lahti ega anna alla stiilis Meres on palju kalu, neeeeext!. Siis sa järelikult ei hoolinudki kunagi, südamest.

Aga ma olen 30-aastaselt aru saanud, et ma ei saa seda aususe metoodikat päris kõikide peal rakendada. Ma ei jõua kogu maailmaga tülis olla ... ja seetõttu olen ma õppinud Madise eeskujul suud kinni hoidma ja minna laskma. Ma ei lähe enam närvi ega lasku vaidlusse, kui mõni sugulane sünnipäevalauas minu arvates midagi kohatut ütleb või taktitundetult mind solvab. Vana mina oleks hiljem teema Madisega üles võtnud ja lasknud sellel inimesel meie vahele tulla ja meid tülli ajada ... uus Gerda mõtleb, et milleks?! Sain paar nädalat tagasi neid mõtteid mõlgutades ise ka aru, kui rumal ma olen olnud ... aga kui hea meel mul on, et ma sellest lõpuks ise aru saan ning oskan teadlikult oma sõdu valida. Pick your battles, as they say. Vanasti pidasin seda kahepalgelisuseks ja silmakirjalikuks, aga nüüd saan aru, et see on eelkõige enesekaitsemehhanism. Närvide säästmise oskus. Ning kuniks ma ei tegele ei siin ega koduseinte vahel teistest tagarääkimisega, siis pole selles midagi kahepalgelist. 

Madis käis teisipäeval koos kahe sõbraga Epp Kärsini koolitusel, mille ma talle suvel ostsin – ma käisin ise ka juulis ning sattusin sellest kahetunnisest teooria osast nii suurde vaimustusse (koolituse teine pool ehk lingami massaaž oli ka ... huvitav, aga ei midagi vapustavalt uut, mida ma poleks juba teadnud või Madise peal proovinud 🙄😁), et ma ei jõudnud seda 29. oktoobrit ära oodata. Sest Epp räägib seal suhetest ning meeste ja naiste erinevusest ... ma nimetaks seda armastuse õpetuseks. Minu arust on ülitore, et meil on siin väikses Eestis nii ilus ja julge naine, kes julgeb meestele sellistest teemadest rääkida – sest kui oma naine seda kodus teeks, läheks see mehel ühest kõrvast sisse ja teisest välja. Ma olen Madisele umbes kümme tuhat korda öelnud, et ma ei oota talt suuri žeste ja kalleid kinke. Ma hindan üle kõige majanduslikku iseseisvust ja see on minu jaoks auasi, et ma ostan oma saapad ja käekotid endale ise. Ma tahan hoopis, et ta tuleks koju ja kallistaks mind pikalt. Suudleks kirglikult ning vaataks pilguga, mis riietab mind mõttes lahti. Alles pärast Epu koolitust sain lõpuks selle kallistuse. Küll mitte 15-minutilise nagu Epp soovitab, aga kaks kätt minu kehal ja täieliku kohaloleku mingiks hetkeks küll.♥️ 

Kui ma Madisele juulis ütlesin, et ostsin talle koolituse, tuli meil sellest algul tüli. Tema arvas, et see tähendab, et ta on voodis halb ... ja minul on millestki puudus, et ma olen nõus ligi 200 eurot seksikoolituste peale kulutama. Mina seevastu mõtlesin, et koolitus aitaks meie 11 aastat kestnud voodielu vürtsitada ja uutele kõrgustele viia, et see kestaks vähemalt sama kaua veel. Minu meelest ainuüksi fakt, et me oleme suutnud nii pikalt üksteisele truud olla, näitab, et meil on magamistoas kõik korras. 😍 Ent Madise reaktsioon tõestas kõike seda, mis Epp oma koolitusel räägib – meeste loogika töötab ikka täiesti teistel tuuridel kui naiste loogika. 😅 Ja samamoodi töötavad ka meie kehad erinevalt ... ning seks on oskus nagu iga teinegi ja alati on võimalik neid oskusi täiendada. 

Öeldakse küll, et suhtes tuleb olla aus ja avameelne, aga ma usun, et iga naine teab, millest ma räägin: ei ole võimalik mehele õpetada 20 minutit kestvat rinnamassaaži ja eelmängu ilma, et ta poole peal su õpetamist tänitamiseks ei peaks, solvuks ja mõlema isu lõpuks kaoks. Aga kui see õpetus toimub koolituse vormis ja ta mudib koos sõpradega mulaaži, viskab samal ajal kildu ning koolitajaks on kaunis naine, siis on olukord hoopis teine. Kuna ma päris nii vabameelne pole, et suudaks neid asju detailsemalt lahata, siis ma siinkohal selle kirjeldusega piirdun. 🤭 Aga kui sa tahad nüüd küsida, kas kulutatud 180 eurost ning kaheksast tunnist midagi kasu ka oli, siis – oli küll. 😉 Ma olen õnnelik, et mul on püsisuhe, et ma tean, mida mina tahan ja mis mu kaaslasele meeldib. Ma ei kujutaks ette, et ma kellegi teisega voodisse läheks – see on just üliäge, et me üksteist läbi ja lõhki tunneme, sest minu arust mida aeg edasi, seda paremaks kõik läheb. Seks on nagu hea vein ... või juust. Ja mulle meeldivad kõik kolm. 😊

Ma hakkasin seda postitust kirjutama tegelikult mõttega, kuidas Madis täna hommikul lastega läbirääkimist pidas, et nad temaga Rakverre kaasa läheks. Tal oli vaja objektile valgusteid paigaldama (või mida iganes tegema🤔) sõita ja minul Rahvusarhiivi galeriisse Vabadussõja fotoalbumitesse pildiallkirju kirjutada ning meil oli kokkulepe, et ta võtab poisid kaasa. Aga pärast hullumeelset nädalat (loe: nad pidid terve nädala ilma ühegi puhkepäevata lasteaias käima ... noh, nagu tavalised lapsed, kelle vanemad ei saa endale keset nädalat kodupäevi lubada 😅) ei tahtnud nad kl 10 hommikul autosse istumisest kuuldagi. Korraks läksime juba kõik tülli, sest mina ütlesin, et okei, ma ei lase sul karjuvaid lapsi vastu tahtmist autosse suruda, mine siis käi ise ära, ma kirjutan pärast – Madis jällegi solvus, et ma teda ei usalda ja arvan, et ta ei saa oma lastega hakkama. (Nonsense ofc, aga noh – meeste ja naiste loogika ma ütlen!🤣) 

Lõpuks rahunesime maha ja Madis muutis taktikat – rääkis Etsule, kuidas tal on tema abi vaja, et alustuseks nad peavad emme ja issi autod ära mõõtma ja vaatama, kumma sisse üldse need pikad valgustid mahuvad, ning seejärel ta peab aitama neid sõidu ajal kinni hoida, et nad ei koliseks. Ja siis Lepime kokku, et kui te issit aitate ning me issi tööasja ära teeme – te saate objektile kaasa tulla ja aidata mul vaadata, kuhu need valgustid panna! –, siis me lähme Põhjakasse mängutuppa mängima ja pärast ... mitte, et ma tahaks teid ära osta😂 ... aga pärast lähme käime mänguasjapoes, sest issil tuleb praegu meelde, et ma pole teile tükk aega ühtki mänguasja ostnud ja ma tahaksin teile täna midagi toredat osta. Ets teatas: Noh ... ma pean mõtlema selle peale...🤔, käis siis pissil ära ja ütles otsustavalt: No hea küll siis. Eks ma ikka aitan sind, kallis issike!  😍 Ja nad kallistasid, panid riidesse ning läksid autosid mõõtma. Vaatasin neid kolmekesti hoovist välja tagurdamas ja naeratasin omaette: sellepärast ma Madisega lapsed saingi. Ta on suurepärane isa. Ja boy oh boy kui hea abikaasa. 🖤


My guy.🖤 Reede õhtul Closis. 1.11.2019

Ülihea ja imeilus, rabarberidžinni kokteil.👌

Sinimerekarbid koorekastmes! Olid head küll, aga parimad on siiski Rakvere Aqva restos. Meil käivad juba pikemat aega mõtted, et peaks neid sinna sööma minema.

Cheers, my love.🖤

Punased huuled ja Odd Molly kleit ... a whole new me! 💋❤️️Kommentaarid

Populaarsed postitused